Ostatnio pisałem głównie o tym, jakie metody treningowe będą najbardziej odpowiednie dla osób dopiero chcących postawić swoje pierwsze kroki na sali ćwiczeń. Dziś chciałbym przyjrzeć się dwóm sposobom przeznaczonym dla osób posiadających już pewne doświadczenie. Zobaczcie, czy któraś z nich będzie odpowiednia do tego, co chcecie osiągnąć dzięki regularnemu uczęszczaniu na siłownię.

trener personalny Katowice

Trening Split – co to ?

Trening Split jest taką metodą treningową, która przez wielu specjalistów uważana jest za najbardziej klasyczną z metod stosowanych przez kulturystów. Ten szczególny rodzaj treningu ma za zadanie kompleksową budowę ciała, z uwzględnieniem wszystkich partii mięśniowych.

Split oznacza, że będziesz trenować swoje ciało w bardzo intensywnych sesjach treningowych, niemal codziennie w kilku sesjach. Z tego też względu ta metoda pozwala na osiągnięcie masy, siły i rzeźby, czyli właściwie wszystkich celów, jakie stawiają sobie osoby traktujące swoje wizyty na siłowni w sposób poważny.

W tym miejscu docieramy do sedna całej sprawy. Split to moment, w którym musisz sobie odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie. Decyzja o rozpoczęciu stosowania tej metody to nic innego jak uznanie, że przechodzisz do rekreacyjnego ćwiczenia do niemal profesjonalnie traktowanych sesji treningowych. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, rozejrzyj się za innymi metodami, gdyż będą one bardziej odpowiednie.

Wymagający trening split oznacza jednak również i zwiększenie odpowiedzialności. Szybkość budowania masy mięśniowej wymusza na ćwiczącym stosowanie odpowiedniej diety, a także poświęcania czasu na właściwą regenerację organizmu. Właściwym wstępem do stosowania rozpoczęcia sesji treningowych opartych o metodę split będzie wcześniejsze odbycie treningów w systemie FBW, który daje podstawy do tego, by zacząć bardziej wymagające ćwiczenia.

 

Call Now Button