Trening mobility pozwoli nam skutecznie pozbyć się bólu. To najważniejsza korzyść. Ból jest pierwszym sygnałem, który mówi Ci, że z Twoimi stawami jest źle. Systematyczne mobilizacje uchronią twoje ciało przed kontuzjami oraz poprawią ruchomość stawów. Pozwoli Ci to zaangażować mięśnie w nowy sposób. Ćwiczenia nabiorą innego charakteru, ruchy staną się optymalne, poprowadzone bez bólu i ograniczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu twoje wyniki wzrosną, a trening bez bólu przyniesie satysfakcje.

 

Jakie korzyści przyniesie  trening mobility ?

Tryb życia człowieka w XXI wieku powoduje, że nasze włókna mięśniowe są ciągle spięte, a postawa ciała odbiega od prawidłowego wzorca. Siedzący tryb życia, obciążająca praca czy niewłaściwe wzorce ruchowe to jedni z winowajców kiepskiej kondycji naszych stawów. Mięśnie się przykurczają w wyniku czego, stawy tracą swoją elastyczność i mobilność. To podstawowa przyczyna wielu kontuzji. Trening mobility w pełni pozwoli nam uporać się z tymi objawami. Wytrzymałość i odporność stawów wzrośnie. Mobility usprawni działanie nie tylko kolan, bioder, barków lub łokci. Pomoże nam odzyskać sprawność w każdym stawie, który poprzez codzienne obciążanie stracił pełną ruchomość. Trening ten nie tylko zadba o twoje stawy, ale i przyśpieszy regenerację spiętych i uszkodzonych mięśni po treningu.

Dla kogo przeznaczony jest trening mobility ?

Trening mobility przeznaczony jest dla wszystkich uprawiających sport, ale i dla tych, którzy prowadzą siedzący tryb życia. Mobility jest dla osób w każdym wieku. Niezależnie od stopnia wytrenowania będziesz mógł poprawić rozciągliwość swoich tkanek i wzmocnić stawy. Trening ten szczególnie polecam osobom, które nie uprawiają sportu i chcą zacząć swoją przygodę z aktywnym wypoczynkiem. Bolące stawy zaczną pracować w zadowalający i bezbolesny sposób. Spięte na co dzień mięśnie rozluźnią się i pozwolą cieszyć się ruchem. Jeśli natomiast trenujesz siłowo, trening ten poprawi Twoją technikę i pozwoli sięgnąć po nowe ćwiczenia. Uporasz się z bólem i słabym zakresem ruchu w stawach, które notorycznie ograniczają twój treningowy progres.

Na czym polega trening mobility ?

Mobility polega na aktywnym rozciąganiu i uruchamianiu struktur okołostawowych, przywracając prawidłową mechanikę. Takie działanie pozwala unikać bólu podczas trenowania, co w konsekwencji zabezpiecza nas przed kontuzjami. Wykonując ćwiczenia, będziemy dbali o to, by nasze ciało było ustawione optymalnie. Nauczysz się kontrolować napięcie ciała, co pozwoli utrzymać prawidłową postawę. Realizując trening mobility posługiwać się będziesz wałkiem, piłkami do lacrosse oraz gumami. Narzędzia te pozwolą rozruszać sztywne tkanki, rozbić spięte obszary mięśni oraz poprawić elastyczność włókien mięśniowych. Mobilizacje wykonywać będziesz przed treningiem, jak i po. Wstępne rozruszanie stawów pozwoli na wykonanie ćwiczeń w szerszym zakresie ruchu. Rozluźnianie spiętych obszarów mięśniowych po treningu pozwala utrzymać nasze ciało w dobrej formie. W konsekwencji mobility pozwala wskoczyć na kolejny poziom treningowy.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ TRENERSKĄ

SKORZYSTAJ Z FORMULARZA I UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ TRENERSKĄ

8 + 11 =

Call Now Button