Osoby, które zwracają się do trenera personalnego chcą, żeby ten zaproponował ciekawe treningi, które będą wzmacniać ciało, sprawiać, że będzie ono bardziej elastyczne, ale i budować tkankę mięśniową. Gdy tylko usłyszą „metaboliczny” – kręcą nosem. A szkoda, bo potrafi on zmęczyć, dać satysfakcję, jak i świetne wyniki!

trener osobisty Katowice

Trening metaboliczny należy podzielić na sesje. Wraz z innymi trenerami personalnymi zalecamy, aby robić to dwa razy w tygodniu, ale żeby odstępy między jednym, a drugim były w miarę równe – np. poniedziałek – czwartek, wtorek – piątek. Do poprawnego wykonania, potrzebna będzie odpowiednia rozgrzewka, a następnie zaczynamy obwód!

Trening metaboliczny ze sztangą

Aby dobrze rozpocząć, radzimy z innymi trenerami personalnymi przygotowanie sztangi ze średnim obciążeniem. Martwy ciąg – wiosła – wyciskanie i skłony. Tak powtarzamy po 20 razy i robimy aż 4 obwody. Między nimi można zrobić sobie krótką przerwę, ale nie dłuższą niż dwie minuty!

Ważnym jest, aby poprawnie wykonywać każde ćwiczenie, jak i powtórzenie. Możesz to wykonać pod okiem specjalisty, jakim jest trener personalny. Dodatkowo można rozwinąć całość o tak zwane krokodylki, które wykonujemy już bez sztangi – na zakończenie obwodu, również powtórzone 20 razy. Pytanie, które od razu zadają osoby, które ze mną trenują – „Co taki metaboliczny trening może nam dać?”

Co daje trening metaboliczny

Otóż bardzo dużo. Przede wszystkim – spadek masy ciała. Zauważyłem, że wykonując z regularnością (2 razy w tygodniu) taki trening, składający się z 4 obwodów, po 20 powtórzeń każdy – już po miesiącu niektóre osoby zrzuciły nawet 6 kilogramów w sposób bezpieczny dla zdrowia organizmu. Ale nie tylko! Wzmacniamy ciało, co moim zdaniem jest największą zaletą. Dlatego zawsze będę pozytywnie opiniować taki właśnie trening i polecać go każdemu, kto chce szybko i bezpiecznie zrzucić zbędne kilogramy i rzeźbić tkankę mięśniową. Mam nadzieje, że będę w stanie przekonać więcej osób do takich ćwiczeń.

Masz pytania dotyczące tekstu? Zostaw komentarz lub skontaktuj się ze mną w inny sposób, na mojej stronie internetowej lub w mediach społecznościowych.

Call Now Button