Trening indywidualny czy zbiorowy ? Wiele osób pyta mnie o to, jaki rodzaj treningu będzie lepszy, dzięki jakim zajęciom można osiągnąć lepsze rezultaty. Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest łatwa, niemniej spróbuję doradzić w taki sposób, by każdy mógł sobie wyrobić własną opinię.

trening indywidualny czy zbiorowy

Najprościej jest odpowiedzieć – to zależy. Każda z obu form uprawiania aktywności fizycznej ma swoje wady i zalety, dlatego też jednoznacznie jest tak trudno na pytanie postawione w tytule odpowiedzieć.

Aby lepiej zrozumieć tego rodzaju sytuację należy przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, że każda osoba jest inna. Podobnie jak przy wyborze ulubionej dyscypliny sportowej – jedni lepiej odnajdują się w sportach zespołowych, inni zdecydowanie wolą dyscypliny indywidualne. Jeśli zatem wolisz na przykład koszykówkę to można zakładać, że zajęcia w grupach mogą okazać się bardziej efektywne w Twoim przypadku. Z kolei dla tych, którzy grają w tenisa czy kochają jazdę na nartach lepsze rezultaty mogą być osiągalne podczas zajęć indywidualnych, jakie oferuję jako trener personalny z Katowic.

Co daje trening zbiorowy?

Jak wspomniałem, do tego rodzaju treningu jakim jest trening zbiorowy lepiej nadają się osoby spełniające się w grach zespołowych. Poczucie rywalizacji i jednoczesny udział w grupie sprawiają, że mogą one odnaleźć w aktywności fizycznej cechy najbardziej przez siebie pożądane. Oznacza to, że efekty treningu zbiorowego będą lepsze, co przełoży się nie tylko na osiągnięcie zamierzonych celów, ale również na sposób odczuwania przyjemności psychicznej.

Dla kogo trening indywidualny?

Gdy wybierasz trening indywidualny, z reguły jesteś osobą preferującą uprawianie takich dyscyplin sportowych. W Twoim przypadku ważna jest nie tyle rywalizacja z przeciwnikiem co skuteczne pokonywanie własnych słabości. Dzięki wyborowi treningu indywidualnego stajesz się w pełni osobą jedynie odpowiedzialną za to, czy odniesiesz sukces osiągając zamierzone wcześniej cele.

Niezależnie od tego, do jakiej grupy się zaliczasz i jaki rodzaj aktywności fizycznej chcesz uprawiać, pamiętaj o tym, że każdy rodzaj sportu jest ważny dla Twojego zdrowia. Jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się ze mną tutaj lub na moim fanpage na Facebooku. Chętnie doradzę w wyborze odpowiedniego rodzaju aktywności fizycznej.

Call Now Button