Trening dla początkujących. Coraz większa liczba osób chce podejmować wysiłek aktywnego uprawiania ćwiczeń na siłowni. Jeśli należysz do nich to dowiedz się, o czym warto pamiętać przed pierwszą wizytą w sali ćwiczeń. Kilka prostych wskazówek sprawi, że nie tylko nie zniechęcisz się do regularnych odwiedzin, ale wysiłek fizyczny stanie się dla Ciebie prawdziwą przyjemnością.

trener personalny Katowice

Realistyczne cele

Z oglądaniem zdjęć pięknie wymodelowanych sylwetek jest zupełnie tak jak z oglądaniem gwiazd na czerwonym dywanie. Każdy z nas chce lub ma zamiar osiągnąć taki właśnie wygląd własnego ciała. Problem jedynie w tym, że nie przychodzi to łatwo. Dlatego tak ważne jest stawianie sobie realistycznych celów do osiągnięcia. Jest to istotne zwłaszcza w pierwszych tygodniach ćwiczeń, przede wszystkim z dwóch powodów.

Po pierwsze – zbyt mocne obciążenie organizmu może doprowadzić do urazów lub kontuzji, czego oczywiście należy za wszelką cenę uniknąć. Po drugie natomiast – nawet jeśli nie odniesiesz żadnego urazu fizycznego to możesz zaszkodzić swojej psychice. Przemęczony organizm da o sobie znać, co z kolei będzie doskonałą okazją do odpuszczenia sobie treningów. Pamiętaj zatem, by wyznaczać sobie realistyczne cele.

Pracuj nad techniką

Pierwsze ćwiczenia postaraj się wykonywać z dużym skupieniem, kładąc nacisk przede wszystkim na odpowiednią kolejność ruchów przy każdym powtórzeniu. Zwracaj uwagę na najdrobniejsze szczegóły w ułożeniu zarówno ćwiczonych partii jak również na całe ciało. W ten sposób zapewnisz sobie przede wszystkim bezpieczeństwo, gdyż nieprawidłowo wykonywane ćwiczenia mogą prowadzić do kontuzji.

Trening dla początkujących.  Nie można zapominać również i o tym, że dobra technika służy również lepszemu osiąganiu zamierzonych efektów. Dobrze wykonany zestaw ćwiczeń będzie w stanie lepiej oddziaływać na ciało, tym samym umożliwiając stracenie nadmiernych kilogramów, wymodelowanie sylwetki lub po prostu zwiększenie ogólnej kondycji fizycznej organizmu.

Jeśli nadal nie wiesz, czy będziesz w stanie zrobić skuteczny plan treningowy, skontaktuj się ze mną. Jako doświadczony trener personalny z Katowic jestem w stanie nie tylko ułożyć zestaw ćwiczeń dobranych pod kątem indywidualnych potrzeb, ale również zadbać o to, byś nauczył się wykonywać je w odpowiedni sposób.

Call Now Button