Kiedy zaczynasz swoją przygodę z regularnym uprawianiem wybranej aktywności fizycznej przekonujesz się szybko o tym, że zmiana trybu życia musi oznaczać również zmianę nawyków żywieniowych. Co zatem należy jeść trenując w klubie fitness pod okiem trenera personalnego?

plan żywieniowy

Dobry trener personalny to oczywiście osoba, która będzie w stanie doradzić Ci w sposób kompleksowy, z budowaniem jadłospisu włącznie. Jest to istotne dla tych wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę do zmiany dotychczasowego trybu życia.

Bez względu na to, jakie cele sobie stawiasz decydując się na regularne odwiedzanie ulubionego klubu fitness dobrze dobrana dieta przyda ćwiczeniom dodatkowej wartości, zapewniając organizmowi odpowiednie makro i mikroskładniki, które są potrzebne do jego prawidłowego funkcjonowania.

3 składniki zdrowego pożywienia

Trenowanie jest tego rodzaju życiową aktywnością, która daje i zarazem odbiera. Poczucie siły, lepszej wydolności organizmu nie bierze się znikąd, powstaje w czasie wielogodzinnych ćwiczeń, nierzadko okupionych dużym wysiłkiem fizycznym. Tak obciążany organizm potrzebuje uzupełnień, by móc dobrze – a ściślej rzecz biorąc coraz lepiej – funkcjonować. Musisz zatem zadbać o to, by dać mu odpowiednie składniki.

Fachowcy są w tym punkcie zgodni, należy dbać starannie o to, co się wybiera na składniki pożywienia. Nie możesz zapomnieć o najważniejszych 3 makroelementach, jakimi są: białko, wolno wchłaniane węglowodany i zdrowe tłuszcze. W taki sposób zapewnisz sobie odpowiednią regenerację po treningu i jednocześnie pozwolisz dobrze funkcjonować swojemu organizmowi.

Białko pozwala na budowę i ujędrnianie mięśni, z kolei węglowodany dają energię potrzebną nie tylko do trenowania ale także procesu regeneracyjnego po wysiłku fizycznym. Ostatni z najważniejszych makroskładników, czyli zdrowe tłuszcze, to przede wszystkim podstawa do zapewnienia dobrej przemiany materii. W odpowiednim połączeniu tych elementów w diecie tkwi sekret zdrowego trybu życia, kiedy czujesz się lekko i pełen energii.

Szczegóły planu żywieniowego

Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na konsultacje, wspólnie opracujemy zarówno plan żywieniowy jak i plan treningowy w taki sposób, by były one jak najbardziej skuteczne. Moje doświadczenie w pracy trenera personalnego z Katowic stanowi podstawę do osiągnięcia zamierzonych celów. Ty musisz wykonać swoją część pracy.

Call Now Button