Wiele z was pyta o to, czy można jeść niektóre rzeczy bez szkody dla planu żywieniowego połączonego z planem treningowym. Oczywiście, nie wszystko nadaje się do polecenia, jednak uważam, że mądre i zdrowe odżywianie nie musi oznaczać ciężkich wyrzeczeń i rezygnacji z wielu ulubionych dań. Najprostszym tego przykładem może być przepis na pizzę z kalafiora, która jest smaczna i zdrowa. 

 przepis na pizzę z kalafiora

W jaki sposób to możliwe?

Sekretem dobrej pizzy jest, jak pewnie wszyscy dobrze wiecie, odpowiednio przyrządzone ciasto. Podobnie jest i w tym przypadku – baza może być zdrowa i smaczna, wystarczy jedynie dobrać składniki w taki sposób, by umiejętnie połączyć obie zalety dobrego posiłku. Mój przepis na pizzę z kalafiora to właśnie taki przypadek, mam nadzieję że zgodzicie się ze mną po tym, jak przyrządzicie swoją własną. W jaki sposób to zrobić?

Przepis na pizzę z kalafiora

Do przyrządzenia pizzy z kalafiora będziecie potrzebować:

Kalafior

2 małe jajka

Ser żółty (około jedna garść startego)

Bazylia

Oregano

Sól

Pieprz

Lista składników dotyczy oczywiście przyrządzenia ciasta, dodatki możecie dobrać odpowiednie do indywidualnych potrzeb. Zalecam, polecając dietę roślinną dla sportowców, dobór warzywnych dodatków, dobrze komponują się z ciastem powstałym na bazie kalafiora, a przy tym pozwalają na trzymanie się odpowiedniego planu żywieniowego.

Sposób przyrządzenia ciasta:

Kalafior należy podzielić na różyczki i zmiksować w blenderze. Następnie przelać zawartość do gotującej się wody i gotować na niewielkim ogniu przez 10 minut. Następnie ostudzić i pozbyć się nadmiaru wody poprzez wyciśnięcie przez szmatkę.

Otrzymaną masę zmieszaj z wszystkimi pozostałymi składnikami, a następnie uformuj ciasto. Podpiecz je przez ok. 20 minut w piekarniku rozgrzanym do 190 stopni. Ostatnim etapem jest dodanie kilku składników, które uwieńczą dzieło. Po dodaniu ulubionych warzyw piec należy jeszcze przez około 10 minut.

Jak widzicie, przepis na pizzę z kalafiora nie jest skomplikowany lub czasochłonny. Danie jest smaczne i zdrowe, pozwala mi na brak wyrzutów sumienia kiedy mam ochotę na pizzę. W razie pytań możecie zostawiać komentarze tutaj, skontaktować się ze mną telefonicznie bądź mailowo lub na moim profilu na Facebooku. Życzę smacznego!

 

Call Now Button