Proszek zasadowy. Ostatnio coraz głośniej mówi się o zakwaszeniu organizmu. Wysokie pH wpływa negatywnie na ciało, a także nastrój. Częste zaparcia, problemy trawienne czy nawet zmęczenie – to znak, że coś jest na rzeczy. Najczęściej nasz organizm jest sobie w stanie samodzielnie poradzić z kwaśnym otoczeniem, neutralizując je do odpowiedniego pH. Jednakże ciągła praca powoduje negatywne skutki.

proszek zasadowy

Z zakwaszeniem organizmu można walczyć – stosując odpowiednią dietę, a także sięgając po proszek zasadowy. Jak mówią dietetycy oraz lekarze, każdy powinien raz na jakiś czas starać się oczyścić ciało, robiąc sobie detoks. Działa on następująco – rezygnujemy z wszelkich konserwantów, mięsa, wszystkiego, co ma bąbelki. Co zatem można jeść?

Wybór potraw jest dość spory. Przez kilka dni na talerzu lądują wyłącznie zielone warzywa i owoce, ryby, a do picia wyłącznie woda oraz słabe herbaty. Proszek zasadowy, o którym była wzmianka wyżej, wspomaga tylko prawidłowy przebieg całego proces, aby szybciej dojść do odpowiedniego pH.

Jak działa proszek zasadowy?

Jak się jednak okazuje, proszek zasadowy nie jest wykorzystywany tylko w odkwaszaniu organizmu. Zdaniem niektórych to tylko jeden z efektów, ten istotniejszy jest w.. treningach, a raczej po ich zakończeniu. Wielu trenerów personalnych poleca mieszankę po ciężkim wysiłku fizycznym z kilku ważnych względów. Wspomaga on naturalną regenerację ciała i zmęczonych mięśni.

Ponadto przy długim zastoju bądź bardzo intensywnych ćwiczeniach mogą powstawać tak zwane zakwasy – kwas mlekowy pozostaje w mięśniach, a w efekcie odczuwalny jest przeszywający ból. Proszek zasadowy neutralizuje wydzielanie się kwasu, a tym samym trenujący nie będzie czuć dyskomfortu. Tym samym ten produkt ma wiele zalet, o których jeszcze nie mówi się tak głośno na salach treningowych – a jest to błąd!

Odkwaszanie odkwaszaniem, ale nie zapominajmy o najważniejszych zaletach proszku zasadowego! Bardzo często to niezbędny czynnik w procesie stabilizacji pracy organizmu osoby ćwiczącej regularnie na sali ćwiczeniowej w siłowni.

Masz więcej pytań na temat tego, co daje proszek zasadowy? Skontaktuj się ze mną, bo jestem profesjonalnym trenerem osobistym z Katowic, dzięki czemu będziesz mieć pewność otrzymania właściwych informacji.

Call Now Button