Pierwsza wizyta na siłowni jest dla wielu osób sporym wyzwaniem. Nowe miejsce, w którym trenujący ludzie znają się już z widzenia, nieznane sprzęty, które odpowiadają za budowę innych partii mięśni oraz własne słabości. Wielu początkujących postanawia rzucić się na głęboką wodę i już na pierwszej wizycie sprawdza granice własnej wytrzymałości, ale jest to podstawowy błąd.

pierwsza wizyta na siłowni

Poznaj miejsce

Pierwsza wizyta na siłowni powinna być potraktowana jako zapoznanie się z nowym miejscem, obyczajami, zasadami, a także sprzętem i osobami, które tam ćwiczą. Nie znając przecież działania poszczególnych maszyn, nie dobierzemy w odpowiedni sposób planu treningowego. Nawet jeśli masz odpowiedni plan ćwiczeniowy, nie możesz zignorować faktu, że każdego typu ćwiczenia powinny być poprzedzone odpowiednią rozgrzewką, o której nawet zaawansowani bywalcy siłowni zapominają.

Zaufaj trenerowi personalnemu

Idąc po raz pierwszy na siłownię, powinno się nie tylko zapoznać ze sprzętem oraz zasadami higieny po skończonych ćwiczeniach, ale i sprawdzić własne ciało, jego budowę, strukturę, a także procent tkanki tłuszczowej. Jest to możliwe konsultując się z trenerem osobistym. Wykona on wszelkie pomiary, pozna granice i przygotuje trening personalny, który przede wszystkim będzie spełniać oczekiwania względem wizyt na siłowni.

Trener personalny to osoba, która pokaże w jaki sposób rozgrzać się przed ćwiczeniami oraz przygotuje plan treningowy, który będzie bezpieczny dla danej osoby. Ponadto, zapozna z najpopularniejszymi maszynami, ich obciążeniem dla możliwości danej osoby czy jak wykonać trening, gdy sprzęt jest zajęty i dysponujemy popularnymi hantlami czy linami pod trening podwieszany.

Odpowiednia dieta

Należy pamiętać, że przy budowie tkanki mięśniowej i walce o lepszą formę, niezbędna jest również odpowiednia dieta. Trener osobisty zawsze podpowie co warto wprowadzić do codziennego jadłospisu, a co kategorycznie należy wyeliminować. Pamiętaj – jedna godzina treningu personalnego da znacznie więcej niż poradniki ściągnięte z Internetu, ponieważ cały trening będzie przygotowany pod indywidualne potrzeby, a także możliwości.

facebook

Call Now Button