Pięć sposobów na motywację. Podjęcie decyzji o rozpoczęciu regularnych treningów jest sprawą prostą. Zaczynasz chodzenie na siłownię lub po prostu biegasz każdego dnia w pobliskim parku. Mija nieco czasu i początkowy zapał zdaje się mijać, szukasz wymówek i przekładasz swoje treningi. Dowiedz się, jak temu zaradzić.

 

1. Wybierz cel

Trenujesz zazwyczaj z jakiegoś konkretnego powodu. Czasem są to zalecenia lekarza, często chęć zrzucenia dodatkowych kilogramów lub po prostu pragnienie posiadania lepszej kondycji fizycznej. Niezależnie od osobistych pobudek musisz być osobą skoncentrowaną na tym, by osiągnąć swoje zamierzenie. Myśl o celu jak najczęściej, a wówczas będzie łatwiej zmotywować się do regularnych treningów.

2. Uprawiaj ulubiony sport

Najlepszym rozwiązaniem, które będzie działało wzmacniająco na motywację do codziennej aktywności będzie wybranie ulubionej dyscypliny sportowej. Działa tu podobny mechanizm do tego, jaki istnieje w pracy zawodowej. Ludzie po prostu wolą robić to co lubią.

3. Trenuj z kimś

Kto choć raz podjął próbę regularnych treningów wie dobrze o tym, że znacznie łatwiej trenować z kimś. Osoba lub osoby towarzyszące działają w sposób motywacyjny, wesprą kiedy będziesz mieć słabszy dzień. Pamiętaj jedynie o tym, że ty także będziesz działać motywująco w chwili ich zwątpienia.

4. Zapisz się na zajęcia

Jeśli masz problemy z motywacją, dobrym rozwiązaniem będzie też rozejrzenie się za możliwością uczestnictwa w zajęciach zorganizowanych. Stałe godziny ćwiczeń, prowadzonych pod okiem wykwalifikowanego trenera lub trenerki działają w sposób motywujący do regularnego odwiedzania klubu fitness.

5. Trener personalny

Trener personalny z Katowic lub Twojego miasta to opcja najlepsza, jeśli chodzi o skuteczną motywację do regularnego uprawiania aktywności fizycznej. Doświadczony trener osobisty to przede wszystkim gwarancja dobrego planu ćwiczeniowego, który nie będzie zbytnio forsujący. To także bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń. No i przede wszystkim działania motywujące, które pozwolą na utrzymanie początkowego zapału do pracy.

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się ze mną, razem na pewno ustalimy pewny plan działań, dzięki czemu Twój wysiłek nie pójdzie na marne. W zakładce Kontakt znajdziesz wszelkie dane, możesz też napisać do mnie na Facebooku, jak wolisz.

 

Call Now Button