Co jest przyczyną bólu odcinka szyjnego kręgosłupa ? Najczęstszą przyczyną dolegliwości występujące w górnej części pleców jest zła praca mięśni. W szybki i prosty sposób można zniwelować te objawy poprzez dopasowany trening siłowy. 

Dolegliwości bólowe w odcinku szyjnym kręgosłupa często wynikają ze zbyt dużego napięcia w górnej części mięśnia czworobocznego. Stosując odpowiednie aktywacje dolnego trapeziusa, świadomie przesuwamy napięcie. Taka metoda działania powoduje zmianę programu motorycznego błędnie zaprogramowanego. Prawidłowo ustawiona łopatka podczas wykonywania ćwiczeń odciąży odcinek szyjny kręgosłupa. Świadoma kontrola napięcia mięśniowego przyczyni się do wzmocnienia pleców i poprawi kontrolę ruchów.

Łączenie indywidualnie dobranych ćwiczeń z rozciąganiem skierowanym na przykurczone partie mięśniowe pozwoli w szybkim czasie uwolnić szyje od bólu. Pamiętajcie, prawidłowo ułożona łopatka jest fundamentem dla pracy ramienia. To dzięki niej jesteśmy w stanie kontrolować pozycję barku i ramienia podczas codziennej aktywności.

Macie pytania ? Piszcie na fanpage’u.

Call Now Button