W jaki sposób motywować się do ćwiczeń? Motywacja – to ona jest kluczem do regularnych treningów. Jednym osobom wystarczą endorfiny, które są odczuwalne po każdej wizycie na siłowni czy po ćwiczeniach w domu lub na świeżym powietrzu. Inni chcą wyrzeźbić sylwetkę i sprawić, że ciało będzie wyglądać zdrowo i seksownie. Jednak, czy rzeczywiście to wystarczy dla naszej wewnętrznej motywacji? W jaki sposób jeszcze można sprawić, że ćwiczenia będziemy wykonywać regularnie?

motywacja

Nie raz w swojej pracy spotykam się z osobami, które na pierwsze zajęcia przychodzą w podskokach, wszystkie ćwiczenia wykonują bez zbędnego „ale”. Wystarczy jednak trochę czasu, zmęczenie lub brak widocznych efektów i motywacja spada. „Trenerze, dzisiaj mnie nie będzie”..

Dlatego dzisiaj podzielę się z Wami pomysłami, które proponuję wszystkim, którzy pytają o to, jaka powinna być prawdziwa motywacja.

Przede wszystkim – obierz swój cel

Cel, dla którego ćwiczymy jest tutaj priorytetem. Nawet jeżeli dotyczy zrzucenia 2 kilogramów, zmniejszenia obwodów niektórych partii ciała u kobiet, czy zwiększenia masy mięśniowej u mężczyzny. Cel dodaje siły, motywacji – a jeszcze jak powiesimy go na kartce w widocznym miejscu sprawi, że będziemy się starać dwa razy bardziej! Podziel się też planami z najbliższymi, aby czuć dodatkową siłę do treningów – przecież nie możesz powiedzieć, że Ci się nie chciało..

Wyznacz dni i godziny treningów i sztywno się ich trzymaj

Mając określone dni treningowe, łatwiej jest się trzymać tak sztywnego planu. To jak z pracą – doskonale wiemy, że od poniedziałku do piątku musimy pracować, a weekend mamy na wypoczynek. Czy gdyby pracę można było wykonywać w dowolnym czasie, robilibyście to? No właśnie..

Zabierz znajomego lub partnera na trening

W jaki sposób motywować się do ćwiczeń? W kupie siła i jest to prawda. Przyjemniej się chodzi na siłownie w parze lub ze znajomym. Mężczyźni odczuwają rywalizację, przez co lepiej wykonują ćwiczenia i nie pomijają swoich serii, natomiast piękniejsza płeć nie boi się próbować nowych ćwiczeń, gdy koleżanka również wykonuje je po raz pierwszy.

Zajęcia z trenerem personalnym

My trenerzy personalni potrafimy motywować. Jak już raz ktoś sięga po naszą pomoc, regularnie wykonuje treningi pod czujnym okiem. Widzimy kiedy siły opadają, proponując lżejsze ćwiczenia, aby nie zniechęcać, a gdy ktoś ma dużo siły i energii, robimy wszystko, by osiągnąć nasze cele!

Nie wierzysz? Daj sobie szansę i skontaktuj się ze mną w najbardziej dogodny dla siebie sposób. Zaręczam, że jako doświadczony trener osobisty z Katowic znam techniki nie tylko prawidłowego wykonywania ćwiczeń, ale także sposoby na to, by motywacja nigdy Cię nie opuściła!

Call Now Button