W związku z modą na bycie fit prawie każdy sklep wprowadził już własną linię ubrań sportowych. Co spośród nich wybrać, aby dobrze się czuć na siłowni? Przeczytaj porady trenera osobistego, w co najlepiej ubrać się na trening na sali.

jak się ubrać na siłownię - radzi trener personalny

Najlepsza odzież na trening

Dobierając ubrania do ćwiczeń zwróć uwagę na to, jak się w nich czujesz i czy umożliwiają swobodne wykonywanie ruchów. Ciuchy na siłownię powinny być także lekkie i przewiewne. Na sali jest zwykle ciepło, a podczas treningu rozgrzewamy się i pocimy, dlatego tak ważna jest dobra wentylacja i odprowadzanie potu. Poza tym ubranie nie powinno w niczym przeszkadzać, wręcz powinno stać się nieodczuwalne. Z tego względu najlepiej ubierać się prosto, rezygnując z dodatków, modnych paseczków czy wiązań. Udziwnienia przy stroju mogą wymagać poprawiania w czasie ćwiczeń, co odciąga uwagę od prawidłowego wykonywania określonych ćwiczeń.

Podstawowy strój na siłownię

Postaw na prostotę, kompletując zestaw ubrań na treningi na siłowni. U mężczyzn dobrze sprawdzi się koszulka i luźne, krótkie spodenki. Dresowe spodnie są za grube i szybko robi się w nich gorąco. Dobrym rozwiązaniem są legginsy z materiału odprowadzającego wilgoć i nałożone na nie swobodne spodenki. Panie powinny się zaopatrzyć w top lub t-shirt, legginsy oraz sportowy biustonosz, który będzie dobrze podtrzymywał biust w czasie intensywnych ćwiczeń.

Większość ubrań przeznaczonych na siłownię jest obecnie wykonywana z nowoczesnych materiałów, które lepiej odprowadzają wilgoć niż bawełna. T-shirt ze zwykłej bawełny zatrzymuje w sobie wodę i robi się ciężki, nieprzyjemnie oblepiając ciało. Nie trzeba się bać technicznych, sztucznych tkanin – nie poprzypominają już poliestru, oddającego po ćwiczeniach nieprzyjemny zapach. Nowoczesne materiały mają dużo dobrych właściwości, do których należą między innymi rozciągliwość i oddychalność. Dobre są również te z dodatkiem jonów srebra, neutralizujących nieprzyjemne zapachy. Kupując odzież do treningów zwróć uwagę na szwy, które nie powinny powodować otarć naskórka.

Obuwie do ćwiczeń to temat na osobny tekst. Tutaj tylko wspomnę, że na siłownię zabieramy wygodne obuwie sportowe, w którym nie chodzimy poza salą. Należy kupić buty specjalnie przeznaczone do treningów wewnątrz i używać ich tylko do tego celu ze względów higienicznych.

Zapytaj trenera personalnego

Pamiętaj, że trener personalny doradza w wielu kwestiach. Najważniejsze są oczywiście sprawy związane z treningiem, motywacją oraz dietą, ale jeśli masz wątpliwości dotyczące odpowiedniego stroju na siłownię, to również możesz się z nimi zwrócić do mnie. Pisz w komentarzach lub odezwij się na moim profilu na Facebooku.

Call Now Button