Naturalnym jest, że każdy kto tylko idzie na siłownie, ma inny cel treningowy. Zwiększanie masy mięśni, budowanie sylwetki, zrzucanie kilogramów czy po prostu walka o lepszą formę. Tutaj należy się zatrzymać – skoro już mamy cel – w jaki sposób dobrać odpowiedni trening pod indywidualne możliwości? Bo same chęci to niekiedy za mało.

trening pod okiem trenera personalnego z Katowic

W pracy jako trener personalny, nie kieruję się wyłącznie planami treningowymi, które wcześniej ustaliłem z podopiecznymi. Do każdego podchodzę indywidualnie tak, aby rzeczywiście osiągnąć cele, wykorzystać możliwości i szanse, a do tego zapewniać różnorodne aktywności, by chodzenie do klubu fitness nie było tylko koniecznością, a stał się prawdziwą przyjemnością.

Jaki trening jest Ci potrzebny?

Jednak plany planami, ale rzeczywistość zawsze weryfikuje nasze możliwości. Możemy iść na trening z myślą o budowaniu masy, a później okazuje się, że nasze ciało wymaga zupełnie innych ćwiczeń, które najpierw poprawią formę. Poza tym, czasami trafiamy do klubu z myślą o rozładowaniu energii, innym razem po to, by coś porobić tylko dla siebie lub porządnie się zmęczyć. Dlatego jestem zdania, że plan jest dobrym początkiem, ale należy być otwartym na inne możliwości i inne ćwiczenia.

Korzystając z usług trenera personalnego, można dowolnie zmieniać plany treningowe, nawet po przekroczeniu progu siłowni. Rozmowa, określenie siły, chęci jest kluczowe, bo przecież nie każdego dnia możemy mieć siłę na morderczą walkę ze swoimi słabościami. Dobry trener personalny zapewnia również tego rodzaju opiekę osobom uprawiającym regularne treningi pod jego okiem.

Pamiętaj też, że każdy trening jest tylko dla Ciebie – nie na pokaz, nie dla trenera personalnego czy innych użytkowników klubu. Musisz czerpać z niego satysfakcję oraz radość. Nawet jeżeli trening chwilowo odbiega od pierwotnych założeń. Niekiedy ruch, ćwiczenia są wystarczające na gorsze dni. Nie na darmo już nasi przodkowie zauważyli, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Zbawienny wpływ, jaki daje trening na samopoczucie z całą pewnością wart jest poświęcenia odrobiny czasu.

Call Now Button