Pomimo ciągłych treningów biceps po prostu nie rośnie? Zakładasz t-shirt, a rękawek jakby luźny? Nie ma co się zniechęcać, ważne jest aby odpowiednio dostosować ćwiczenia pod własne możliwości. Dla jednych określony trening będzie przynosić pożądane efekty, gdy u innej osoby nie da żadnych dodatkowych centymetrów. Zobacz jakie ćwiczenia mogą Ci pomóc!

jak budować biceps

Kiedyś uważało się, że na biceps należy poświęcać osobne treningi – obecnie odchodzi się od takich praktyk. Podnoszenie hantli przez całą godzinę po prostu nie ma żadnego sensu, tylko traci się czas, energię i siłę. Obecnie chodzi o to, aby mięśnie, które budują biceps były ćwiczone wraz z innymi partiami, jednak nie stosując tych samych przyrządów. Już nie raz zaznaczane było, że różnorodność ćwiczeń jest kluczem do sukcesu.

Zanim zaczniesz ćwiczyć – zmierz się! Nic lepiej nie motywuje jak widoczne efekty. Każdy centymetr jest na wagę złota, dlatego sprawdzaj swój biceps co dwa tygodnie przy regularnych treningach.

Zastanawiasz się jak zacząć treningi mięśnia dwugłowego ramienia? Przede wszystkim korzystaj ze wszystkich możliwych urządzeń i przyrządów, które znajdziesz na siłowni.

  • Jednym z polecanych ćwiczeń to trening z drążkiem lub linami. Powinien znaleźć się na wysokości pasa, nogi wychyl do przodu i zacznij się podciągać, nigdzie się nie spiesz, rób ćwiczenie dokładnie w serii.
  • Inne ćwiczenie możesz wykonać z hantlami i ławką skośną. Połóż się na brzuchu i ułóż ręce prostopadle do podłogi. Trzymając w dłoniach hantle, zginaj łokcie, bez pośpiechu, trzymaj tempo i napinaj mięśnie. Ćwiczenie również wykonuj w serii.

Bardzo istotne jest wykonywanie ćwiczeń. Jeżeli masz wątpliwości czy robisz je dobrze, zapytaj o poradę trenera personalnego. Stosuj zawsze zasadę trzech kroków. Podnieś ciężar (siebie, hantle, itp.) przytrzymaj pozycję około 3-5 sekund napinając mięśnie, powróć do wyjściowej pozycji, odczekaj chwilę. Efektywny trening to taki, w którym mamy po 10-15 powtórzeń w trzech seriach.

Jeśli masz jakieś wątpliwości, skontaktuj się ze mną. Jako doświadczony trener osobisty z Katowic udzielę wszelkich niezbędnych wyjaśnień.

Facebook

Call Now Button