Fakt czy mit ? Kobiety jak ognia bały się wizyty na siłowni – przecież trening z hantelkami czy przy obciążeniu spowoduje, że będą miały sylwetkę kulturysty. Mężczyźni natomiast opierali się wyłącznie o pracę z ciężarkami, aby pochwalić się twardym bicepsem. Czy jednak to wszystko działa tak, jak sobie to wyobrażamy? Może nasze starania i wyobrażenie jest po prostu.. błędne? Zobacz najpopularniejsze mity podsłuchane na siłowni!

fakt czy mit

Fakt czy mit – opinia pierwsza

Naturalnie pierwszym mitem jest ten, który wiąże się z ekspresową budową masy mięśniowej za sprawą treningu z obciążeniem. Trenując regularnie nie sprawimy, że po miesiącu, dwóch czy nawet po pół roku będziemy mogli się pochwalić sylwetką kulturysty. Trenując, zdrowo się odżywiając – musimy przygotować się na długi proces, są naturalnie wyjątki, które pokazują, że po kilku tygodniach ktoś ma mocno rozbudowane mięśnie, ale czy na pewno nie korzystał z środków dopingujących?

Tkanka mięśniowa rozwija się latami, jest ciężka, zwarta, dlatego zajmuje mniej miejsca niż tłuszcz. Poza tym, do budowania takiej tkanki niezbędna jest odpowiednia dieta białkowa, która stanowi główny budulec mięśni. Jednak nie możemy też zapominać o węglowodanach i (zdrowych) tłuszczach.

Fakt czy mit – mięśnie i tłuszcz

Kolejnym znanym mitem jest ten związany bezpośrednio z mięśniami i tłuszczem. „Eksperci” chcący się pochwalić swoją wiedzą sugerują, że brak treningu powoduje, że mięśnie przemieniają nam się w tłuszcz. Każdy, kto zna podstawy biologii wie, że jest to bzdura! Tłuszcz, a mięśnie to dwie różne tkanki, jedna nie przemienia się w drugą. Ćwicząc spalamy tłuszcz i rozbudowujemy mięśnie. Rezygnując z treningów, mięśnie zaczynają się po prostu kurczyć, a tłuszcz przybiera swoją objętość to tu.. to tam.

Wskazówka trenera osobistego

Na koniec najważniejsze – nie opierajcie treningów wyłącznie o jedną partię ciała. Wiadomo, że panie chcą zrzucić tłuszcz na brzuchu, a panowie przybrać w barkach. Jednak by sylwetka wyglądała zdrowo i proporcjonalnie, zalecany jest trening całego ciała.

W razie jakichkolwiek pytań po prostu daj mi znać. Moje doświadczenie w pracy trenera osobistego w Bytomiu sprawia, że udzielę przydatnych wskazówek na ten temat.

Call Now Button