Niekiedy zgłaszają się do mnie osoby, które mówią wprost – ćwiczą ciężko, chodzą w miarę regularnie na siłownię, jednak efektów nie widzą. Na początku było widać, z każdym powrotem do domu – mniej na wadze, lepiej wyrzeźbione mięśnie, ale po kilku tygodniach nastąpił…  zastój. Gdzie są popełniane błędy?

trener personalny Katowice

Chcesz poznać najczęściej popełniane błędy podczas ćwiczeń? To właśnie one odpowiadają za Twoje fiasko! Choć będziesz wylewać morze potu, dawać z siebie 150%, nic z tego. Poznaj typowe błędy, których nie możesz popełniać!

Dużo? Więcej! Ćwiczę do upadłego

Nie ma nic gorszego w naszym zawodzie, jak obserwowanie trenujące osoby od rana do wieczora… każdego dnia. Nie chodzi o to, żeby dużo ćwiczyć, trzeba robić to efektywnie! W dodatku ciało może się zbuntować, przemęczenie, brak siły, problemy ze stawami… Mam dalej wymieniać?

Poczucie, że po miesiącu treningu jesteś niczym Arnold..

Widzisz pierwsze efekty ćwiczeń, spod tkanki tłuszczowej zaczynają się rysować pierwsze mięśnie – jest to motywujące, ale też.. niebezpieczne. Wielu trenerów personalnych (w tym i ja) widzimy po naszych podopiecznych, że zaczynają po prostu… odpuszczać. Co za tym idzie? Ciężka praca idzie do kosza!

Jesz. Dużo. W końcu wszystko się spali

Naturalnie jedzenie podczas treningów jest ważne, ale.. trzeba to robić z głową. Dlatego menu powinno omówić się z trenerem personalnym. Zawsze chętnie doradzam moim podopiecznym co i w jakich ilościach jeść, aby mieć siłę, energię i aby było to przy okazji zdrowe oraz.. smaczne!

Robienie dwóch treningów – tak na zapas…

Tutaj warto zadać pytanie – ale po co? Nawet, jeżeli musisz odpuścić trening na drugi dzień (bo są różne sytuacje) lepiej nie przeciążać swojego organizmu morderczymi treningami… Ciągle robisz trening, potem znów kolejny i kolejny i kolejny… W pewnym momencie ciało osiąga swój maksimum i dalej już nie pójdzie… Poza tym musisz dać swojemu organizmowi czas na regenerację. Pamiętaj, że mięśnie rosną właśnie w czasie odpoczynku.

Masz pytania o trening? Dowiedz się, co trener personalny z Katowic może doradzić! Napisz do mnie!

Call Now Button