Dieta roślinna dla sportowca. Wiemy, że aktywny tryb życia daję nam zgrabną sylwetkę i dobre samopoczucie. Jednak sam ruch nie wystarczy, żeby utrzymać nasze ciało w dobrej kondycji zdrowotnej. Toczy się wiele dyskusji o tym w jaki sposób prawidłowa dieta pomaga nam utrzymać zdrowie. Dieta ma nam dać witalność, a także dostarczać do naszego organizmu wszystkie niezbędne składniki odżywcze gwarantujące treningowy progres.

dieta roślinna dla sportowca

Jaka dieta jest najlepsza?

Powstawało wiele teorii i diet, które miały pomóc nam osiągnąć zamierzony cel. Każda z nich określa, które substancje odżywcze są dobre dla naszego ciała. Jak w takim gąszczu informacji dobierać jadłospis skoro mamy tyle opcji często wzajemnie się wykluczających ?

Wybieraj świadomie

Unikajmy wysoko przetworzonej żywności. Zawiera ona tłuszcze utwardzane i konserwanty. Posiada ona dużo mniej składników odżywczych tak potrzebnych podczas regeneracji naszego organizmu. Starajmy się jeść dużo warzyw i owoców. Wybierzmy te, które uprawiane były w ekologiczny sposób ograniczający dostęp zanieczyszczeń. Niezbędnych aminokwasów mogą nam dostarczać jaja i ryby. Wybierając takie źródło białka mamy szanse ograniczyć ilość zjadanych nasyconych kwasów tłuszczowych, cholesterolu i antybiotyków. Unikniemy też zakwaszenia organizmu. Warto kupować ryby z  „biohodowli”, gdzie nie podaje się szkodliwych substancji w pokarmie, które mogą mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Źródłem węglowodanów poza wymienionymi owocami mogą być kasze i strączki. Są one bogate w błonnik, witaminy i cenne minerały. W przypadku wyeliminowania ryb i jaj z jadłospisu dostarczają niezbędnych aminokwasów do syntezy białka.

Dieta roślinna naprawdę działa

Dietę przetestowałem na sobie. Zmiany, które zaobserwowałem były imponujące. Przede wszystkim poprawiła się kondycja moich stawów. Dużo szybciej dochodzę do pełni sił po wyczerpujących treningach, mam więcej energii, a moja siła wzrosła. Dla osób uprawiających sport te korzyści są nie do przecenienia i realnie wpływają na rezultaty.

Sportowcy na diecie roślinnej

Serena Williams, Mac Daznig, Carl Lewis, Novak Djokovic, Skot Jurek nawet Michael Tyson to przykłady utytułowanych sportowców, którzy zdecydowali się na dietę bazującą na roślinach. Interesującym dla Nas przykładem jest Torre Washington, który sześciokrotnie triumfował w zawodach kulturystyki naturalnej będąc na diecie wegańskiej.

Zdjęcie pobrane ze strony www.greatveganathletes.com

W kolejnych wpisach postaramy się rozwinąć tematy pojawiające się w tym poście. Dostarczą one niezbędnych informacji do samodzielnego układania jadłospisów dostosowanych do waszej aktywności sportowej. Pokażemy wam przepisy na pyszne posiłki skomponowane na bazie zdrowych składników. Jeśli macie jakieś pytania to zostawcie komentarz lub skontaktujcie się ze mną na Facebooku.

Call Now Button