Dieta paleo to sposób odżywiania, który zakłada spożywanie pokarmów nieprzetworzonych. Jest to próba naśladownictwa jadłospisu naszych przodków. Odrzucać będziemy te produkty, których nie można było zdobyć w tamtych czasach. Taki dobór posiłków ma spowodować, że nasz organizm będzie z łatwością trawił pokarmy, na których wyewoluował.

dieta paleo

Czym jest dieta paleo?

Dieta paleo skutecznie pozwoli Ci zrzucić zbędne kilogramy, prawidłowo odżywi twoje mięśnie i skórę. Ta opcja żywieniowa zakłada bazowanie na produktach mięsnych oraz warzywach i owocach. Ekologiczne mięso będzie bardzo ważnym składnikiem twojej diety. Pozwoli dostarczyć niezbędnych aminokwasów do budowy mięśni. Tłuszcze spożywane wraz z mięsem zapewnią energię na cały dzień oraz pomogą jelitom wchłaniać witaminy. Owoce i warzywa skutecznie oczyszczą twój organizm, dostarczą witamin oraz niezbędnych makro i mikroelementów. Pojawią się też orzechy, jaja i kiszonki.

Dieta paleo całkowicie odrzuca zboża oraz produkty mleczne. Zaleca również unikanie strączków. Wymienione produkty zawierają gluten, laktozę i lektyny, które mogą niekorzystnie wpływać na nasz organizm.

Dieta paleo jest to opcja dla osób, które chcą zbudować zdrowe i silne ciało. Wyselekcjonowane ekologiczne jedzenie dostarczy wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Tak jak w przypadku innych diet, posiłki będą zbilansowane, tak aby pomagały Ci osiągnąć zamierzony cel. Kaloryczność, ilość białek i tłuszczy będą tak ustawione, żeby dieta była zdrowa i skuteczna.

Dla kogo dieta paleo?

Pamiętajmy o tym, że dieta powinna być dobrana indywidualnie. Jeśli opcja paleo poprawia twoje samopoczucie, masz więcej siły, a Twoje wyniki krwi uległy poprawie jest to rozwiązanie dla Ciebie. Jeśli masz pytania to chętnie na nie odpowiem podczas bezpłatnych konsultacji na które możesz się ze mną umówić telefonicznie lub poprzez wiadomość na Facebooku. Spotkajmy się, razem opracujemy skuteczny plan żywieniowy i realny plan treningowy, które pozwolą Ci zmienić dotychczasowy styl życia.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ TRENERSKĄ

SKORZYSTAJ Z FORMULARZA I UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ TRENERSKĄ

6 + 8 =

Call Now Button