Szukając sposobów na osiągnięcie wymarzonej sylwetki można trafić na oferty gorsetów trenujących talię – waist trainer, nazywanych także pasami wyszczuplającymi. Pokazują się w nich rozmaite celebrytki, z siostrami Kardashian na czele, a na Allegro znajdziemy mnóstwo aukcji z gorsetami wyszczuplającymi. Czy nosząc taki gorset rzeczywiście można schudnąć?

ćwiczenia w gorsecie

Co obiecuje waist trainer?

Na zdjęciach gwiazd ubranych w waist trainer możemy podziwiać idealne wcięcie w talii. Niejedna kobieta marzy o podobnej figurze klepsydry. Sprzedawcy pasów wyszczuplających twierdzą, że pomogą one w szybkim osiągnięciu celu. Gorset wyszczuplający już po założeniu ma redukować kilka centymetrów, a regularne ćwiczenia w nim mają przyśpieszyć widoczność efektów. Wystarczy włożyć gorset i już zbliżamy się ekspresowo do idealnej figury – brzmi jak marzenie. Czy to jednak możliwe?

Ćwiczenia w gorsecie wyszczuplającym?

Przyjrzyjmy się, jak zbudowany jest waist trainer. To kawałek elastycznej gumy z fiszbinami, zapięciem na haftki i wstawkami z lateksu. Po założeniu dokładnie opina część od spodu biustu po kości biodrowe. Ten opis nie świadczy chyba o tym, że, w takim ubraniu wygodnie wykonuje się ćwiczenia. Pas wyszczuplający krępuje ruchy, przez co utrudnia prawidłowe wykonywanie ćwiczeń.

Ściskanie ciała w czasie treningu może przynieść również negatywne skutki – obciążyć niepotrzebnie mięśnie, zaburzając ich prawidłową pracę i zbytnio przeciążając organizm. Jedyny efekt jaki można osiągnąć szybko, to wzmożenie potliwości podczas ćwiczeń w gorsecie, a przez to utratę wody. Błędnie można to zinterpretować jako szybkie chudnięcie, a będzie to tylko utrata płynów z organizmu, którą po treningu należy odrobić, nawadniając się w odpowiedniej ilości. Tutaj można dać odpowiedź na pytanie zawarte w tytule – nosząc waist trainer nie przyśpieszymy procesu zrzucania zbędnych kilogramów.

Jak uzyskać wcięcie w talii?

Osiągnięcie sylwetki klepsydry jest możliwe innymi sposobami. Należy tutaj zaznaczyć, że istotne są także indywidualne predyspozycje. Duże wcięcie w talii zależy od budowy ciała i nie każda kobieta będzie je mieć mocno widoczne, a niektóre panie są go pozbawione całkowicie.

Jako trener osobisty radzę wykonywać ćwiczenia na talię, a także na biust i pośladki. Gdy pośladki unoszą się w górę i rosną od ćwiczeń, to wcięcie w talii proporcjonalnie wydaje się większe. Aby uzyskać większe wcięcie w talii warto regularnie wykonywać ćwiczenia na mięśnie brzucha, szczególnie brzuszki skośne. Do prawdziwego treningu talii dobrze dodać twisty, skłony do boku i odpowiednie unoszenie nóg.

Trener personalny pomoże ułożyć ci właściwy trening skierowany na efekty, które zamierzasz osiągnąć. Jeśli masz jakieś pytania lub chciałabyś skorzystać ze wsparcia trenera osobistego, to zapraszam do kontaktu.

Call Now Button