Jesień to czas obniżenia aktywności, zwłaszcza tej związanej z przebywaniem na świeżym powietrzu. Aby poczuć się lepiej i pozostać w dobrej kondycji warto wiedzieć, jakie ćwiczenia na jesień pozwolą na uzyskanie zamierzonego celu. Trener personalny z Katowic doradzi w tej sprawie.

 

W wyniku zmian pogodowych, skrócenia czasu naturalnego oświetlenia i powrotu do codziennej pracy po letnich wojażach nadchodzi chwila, w której jedyną formą relaksu staje się kanapa w salonie własnego domu lub mieszkania. Spadek aktywności fizycznej na co dzień prowadzi do spadku ogólnej formy całego organizmu. W rezultacie sprawy idą coraz gorzej, bo zaczynasz być osobą nieustannie przemęczoną, a odbija się to zarówno na życiu zawodowym jak i rodzinnym. Musisz temu zapobiec.

Najlepszą formą zapobiegania jest właśnie powrót do aktywności fizycznej na tyle, na ile to tylko możliwe. Oznacza to, że musisz pokonać wewnętrzne ograniczenia i postarać się o to, by zdobyć się na regularny wysiłek fizyczny. Wybierz jakieś ulubione miejsce, ulubiony zestaw ćwiczeń i zacznij już dziś. Jeśli nie wiesz dokładnie, w jaki sposób trenować, skontaktuj się z kimś, kto jest specjalistą w tej dziedzinie.

Ustal plan treningowy

Jeśli chodzi o mnie, trenera personalnego z Katowic, zawsze doradzam przede wszystkim realizację określonego planu. Indywidualnie dobrany plan treningowy oznacza, że samodzielnie nie tylko odpowiadasz za jego realizację, ale również dostrzegasz własne postępy.

Lista ćwiczeń na jesień jest długa, trudno w jednym wpisie wybrać te najbardziej odpowiednie. Ze swej strony uważam, że nawet tak proste ćwiczenia jak bieganie, nordic walking czy też zwykłe spacerowanie. Każda forma aktywności fizycznej jest dobra dla organizmu, więc nie szukaj wymówek i już dziś zastanów się, w jaki sposób spędzisz tegoroczny sezon jesienno-zimowy.

Potrzebujesz wskazówek co do ułożenia odpowiedniego planu treningowego zawierającego ćwiczenia na jesień? Skontaktuj się ze mną już dziś, wspólnie zastanowimy się nad najlepszym rozwiązaniem.

Call Now Button