Udało się, decyzja podjęta, za tobą już pierwsze wizyty w klubie fitness. Masz sporo motywacji, zaczynasz dostrzegać pozytywne rezultaty regularnych ćwiczeń. Wszystko zdaje się być na jak najlepszej drodze do tego, by osiągnąć upragniony cel. Nagle jednak zaczynasz czuć, że nie wszystko idzie tak jak powinno. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy może być fakt, że nie ćwiczysz prawidłowo.

trener personalny z Katowic

Dlaczego to ważne?

Wyobraź sobie, że rozwiązujesz zadanie z matematyki, pomagając swojemu dziecku w odrabianiu lekcji. Próbujecie każde samodzielnie i za każdym razem macie inny rezultat. W końcu przychodzi ktoś trzeci i mówi, że wynik będzie jeszcze inny, bo rozwiązywaniem zadań rządzą określone reguły. Podobnie jest w przypadku innych aktywności w życiu człowieka i pod tym względem ćwiczenia na siłowni czy w klubie fitness nie różnią się niczym.

Wykonywanie ćwiczeń fizycznych, bez względu na to czy są to zwykłe przysiady czy też ćwiczenia przy pomocy sprzętu dostępnego w siłowni, musi odbywać się w ściśle określony sposób. Jest to bardzo ważne, bo tylko takie postępowanie sprawi że ćwiczenia odniosą określony skutek.

Kwestie bezpieczeństwa

Uprawianie sportu jest korzystne dla zdrowia, co do tego chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości. Z drugiej jednak strony warto pamiętać o tym, że każde ćwiczenie należy wykonywać w ściśle określony sposób. Chodzi przede wszystkim o kwestie związane z przypadkową kontuzją, która może pojawić się w chwili, gdy źle zrobisz choćby jeden ruch.

Pomoc trenera personalnego z Katowic

Dochodzimy tu do kwestii najważniejszej – w jaki sposób nauczyć się sztuki prawidłowego wykonywania ćwiczeń fizycznych? Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta, bo to właśnie osoba trenera personalnego, posiadającego odpowiednie przygotowanie teoretyczne i praktyczne, jest kluczowa. Pod opieką specjalisty możesz szybko poznać techniki gwarantujące dobre rezultaty i bezpieczeństwo.

Przy pomocy trenera osobistego możesz też stworzyć odpowiedni dla swoich potrzeb plan treningowy, dzięki czemu osiągniesz założone przez siebie cele. Wystarczy że skontaktujesz się ze mną i umówisz na bezpłatne konsultacje, w czasie których wspólnie ustalimy co jest najlepszą drogą dla ciebie. Możesz zadzwonić lub napisać do mnie na Facebooku, jak Ci wygodniej.

Call Now Button