Cele Treningowe

Jeśli podczas treningu lub codziennej aktywności odczuwasz ból to jestem osobą, która rozwiąże twój problem

 

Trening sprawności motorycznej to indywidualnie zaplanowane ćwiczenia, których celem jest przywrócenie prawidłowych wzorców ruchowych i wzmocnienie osłabionych mięśni.

Poprzez analizę strukturalną sylwetki oraz wzorców ruchowych, trening motoryczny koryguje ustawienie ciała oraz technikę ruchu. Do tego przyczynia się do poprawy funkcjonalności całego łańcucha biokinematycznego skutecznie zwalczając bóle stawowe i tkanek miękkich wynikających ze złego ustawienia ciała podczas ruchu.

Pierwszym etapem treningu motorycznego jest diagnostyka funkcjonalna aparatu ruchu. Ocena postawy ciała oraz wykrycie ograniczeń ruchowych i kompensacji pozwoli indywidualnie dopasować ćwiczenia. Analiza napięć tonicznych mięśni wykryje dysfunkcje lokalne, które wywołują ból lub w przyszłości będą przyczyną kontuzji. Przywrócenie pożądanego balansu siły mięśniowej między strukturami odpowiadającymi za pozycję i stabilizację stawu stworzy fundament do bezpiecznego i efektywnego treningu. Rozluźnienie napiętych i skróconych struktur przywróci elastyczność tkanek miękkich, co przełoży się na jakość i swobodę wykonywanych ćwiczeń.

Nasze ciało jest systemem, w którym każdy segment oddziałuje na sąsiedni, wpływając na pracę całego aparatu ruchu. Jeśli jeden jest dysfunkcyjny, pociągnie za sobą szereg kompensacji, które zaburzą pracę pozostałych struktur. Nadrzędnym celem treningu motorycznego jest kształtowanie prawidłowego wzorca ruchowego, który zabezpieczy aparat ruchu przed bólem, tak aby ciało znajdowało się w komforcie motorycznym. Zaburzony wzorzec ruchowy oraz nieprawidłowe napięcie mięśniowe powoduje bóle stawowe i tkanek miękkich poprzez nieprawidłowe ustawienie kończyny lub złą aktywację mięśniową. Należy zdać sobie sprawę, że dysfunkcja w bolesnym obszarze może mieć swoje początki w innym, który nie daje dolegliwości bólowych.

Bezsprzecznie przywrócenie prawidłowej techniki w ruchach prostych, umożliwi wykonanie złożonych zadań ruchowych, takich jak chód czy bieg.

Trening motoryczny jest doskonałym narzędziem pozwalającym wyeliminować ból oraz pozwalającym cieszyć się sprawnością fizyczną przez długie lata. Jeśli odczuwasz ból lub nie widzisz postępów treningowych, zdecyduj się na skuteczny trening motoryczny.

PROSTE I MOCNE

PLECY

WZMOCNIENIE I POPRAWA

KONDYCJI

TRENING MOBILITY

TRENING PRZYGOTOWANIA FIZYCZNEGO

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ TRENERSKĄ

SKORZYSTAJ Z FORMULARZA I UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ TRENERSKĄ

6 + 11 =

Call Now Button