Błędy które popełniasz na siłowni. Nawet doświadczone osoby, które regularnie udają się na siłownię bardzo często popełniają błędy, które tylko trenerzy personalni są w stanie zauważyć Dlatego warto od czasu do czasu – głównie gdy zmieniamy zestawy ćwiczeń, wykonać pierwszy trening z osobą, która się zna na budowie ciała i pracy mięśni. Zobacz, jakie błędy i Ty możesz popełniać.

trener osobisty

Błąd nr 1 – zła rozgrzewka

Najczęstszym błędem popełnianym przez ćwiczących jest brak lub nieodpowiednia rozgrzewka. Zwykle stosuje się standardowy zestaw – kilka minut na bieżni, skłony, przysiady i przystępujemy do podnoszenia ciężarów lub ciężkich ćwiczeń. A jest to błąd! Przede wszystkim sama rozgrzewka powinna być dostosowana do rodzaju ćwiczeń, które będziemy wykonywać – tak, aby rozgrzać odpowiednie mięśnie do dalszej pracy. Drugim błędem jest zbyt duże obciążenie. Należy je dodawać sukcesywnie, zacząć od małego i co serię dodawać kolejne.

A co z tempem i techniką ćwiczeń?

Trenerzy personalni nie raz widzą po ćwiczących, że nie przykładają oni starań do tempa jak i techniki samych ćwiczeń. Najłatwiej jest to zaobserwować na przykładzie prostych hantli. Należy je pompować z jednakowym tempem, aby faza koncentryczna jak i ekscentryczna była wykonywana w takim samym czasie. W ten sposób rozgrzewa się odpowiednio mięśnie i je buduje.

Błąd nr 2 – brak zmian

Błędy, które popełniasz na siłowni ?A teraz przyznać się z ręką na sercu – jak często zmieniasz ćwiczenia w cyklu? Rzadko? Prawie nigdy? To normalne zjawisko, gdy już polubimy dane ćwiczenia i nauczymy się ich techniki, wałkujemy je w kółko, aż do znudzenia. A to chyba największy błąd z możliwych, bo mięśnie przyzwyczajają się, a tym samym aktywność na siłowni staje się.. mało efektowna. Dlatego co jakiś czas trzeba coś zmienić, odświeżyć zestaw, raz nogi, raz barki, kardio, siła. Nie bój się też korzystać z zajęć grupowych lub indywidualnych pod okiem doświadczonej osoby, jaką jest trener osobisty.

Błąd nr 3 – brak odpowiedniego zakończenia

A na koniec zawsze, ale to zawsze odpowiednio kończ ćwiczenia. Była rozgrzewka to musi być rozciąganie i wzmacnianie mięśni. Uchroni Cię to przed zakwasami czy urazami. Wyciszenie organizmu po skończonej sesji treningowej sprawia, że łatwiej się zregenerujesz, a mięśnie będą miały czas na budowę.

Chcesz prowadzić sesje treningowe bez popełniania tego rodzaju błędów? Nic łatwiejszego – wystarczy że skontaktujesz się ze mną tu lub w mediach społecznościowych. Trener osobisty służy właśnie do tego, by ćwiczyć w sposób bezpieczny i efektowny.

Call Now Button