Dieta paleo to sposób odżywiania, który zakłada spożywanie pokarmów nieprzetworzonych. Jest to próba naśladownictwa jadłospisu naszych przodków. Odrzucać będziemy te produkty, których nie można było zdobyć w tamtych czasach. Taki dobór posiłków ma spowodować, że nasz organizm będzie z łatwością trawił pokarmy, na których wyewoluował.

Dieta paleo skutecznie pozwoli Ci zrzucić zbędne kilogramy, prawidłowo odżywi twoje mięśnie i skórę. Ta opcja żywieniowa zakłada bazowanie na produktach mięsnych oraz warzywach i owocach. Ekologiczne mięso będzie bardzo ważnym składnikiem twojej diety. Pozwoli dostarczyć niezbędnych aminokwasów do budowy mięśni. Tłuszcze spożywane wraz z mięsem zapewnią energię na cały dzień oraz pomogą jelitom wchłaniać witaminy. Owoce i warzywa skutecznie oczyszczą twój organizm, dostarczą witamin oraz niezbędnych makro i mikroelementów. Pojawią się też orzechy, jaja i kiszonki.

Dieta paleo całkowicie odrzuca zboża oraz produkty mleczne. Zaleca również unikanie strączków. Wymienione produkty zawierają gluten, laktozę i lektyny, które mogą niekorzystnie wpływać na nasz organizm.

Dieta paleo jest to opcja dla osób, które chcą zbudować zdrowe i silne ciało. Wyselekcjonowane ekologiczne jedzenie dostarczy wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Tak jak w przypadku innych diet, posiłki będą zbilansowane, tak aby pomagały Ci osiągnąć zamierzony cel. Kaloryczność, ilość białek i tłuszczy będą tak ustawione, żeby dieta była zdrowa i skuteczna.

Pamiętajmy o tym, że dieta powinna być dobrana indywidualnie. Jeśli opcja paleo poprawia twoje samopoczucie, masz więcej siły, a Twoje wyniki krwi uległy poprawie jest to rozwiązanie dla Ciebie.